KENDİNİ BEKİRAN AŞİRET REİSİ,LİDERİ VEYA AĞASI OLARAK TANITAN VE TANITACAK KİŞİLER HAKKINDA

BEKİRAN AŞİRET REİSİ,LİDERİ VEYA AĞASI OLARAK KENDİNİ TANITAN VE TANITACAK KİŞİLER HAKKINDA

Değerli akrabalarımız birliğimiz Bekiran aşiretinin eski ağalarına ve aşiret liderlerine halkına ve toplumuna yaptığı hizmetler ve bir arada tutma emekleri çerçevesinde saygısı her zaman olmuştur ve bundan dolayıda her zaman onları güzel anacağız.
Hepsi bizim için bir değerdir.

Mevcut dönemde hiç kimsenin Bekiranın genel aşiret ismini kullanıp Bekiran lideriyim veya ağasıyım diye bir yerlerde boy gösterisi yapmasın veya toplantılara katılıp genel Bekiran Aşireti adına kendine prim kazandırmasın.
Her kim kendi ailesi veya köyü adına katılıyorsa o onların ailesini ve köyünü ilgilendirmektedir ama Bekiran Aşireti olarak kullanamaz.

Toplumumuzda "ru sipî" "kanaat önderleri" diye bilinen büyüklerimizin Bekiranlıların ve birlikte yaşadıkları halkların menfaatlarini her zaman ön planda tutmuşlardır ve şahsi hareket etmemişlerdir.Hiç biri kendine ben Bekiran aşiret lideriyim,reisiyim veya ağasıyım dememiştir.
Bu kişileri içinde bulundukları toplumları tarafından bilinmektedir ve değer görmektedirler.
Biz onların gençleriyiz ve onların başımız ve gözümüz üzerinde yerleri vardır.

Bu uyarılarımızı ve hassasiyetlerimizi dikkatte almayan her kim olursa olsun onları kabul etmeyeceğiz ve birlik olarak onların karşısında olacağız.

Bekiranda aşiret lideri ve ağası yoktur ve bu birlik beraberlik olmamız gereken dönemde kimsenin Bekiranın genel adını kullanıp Bekiranlıları bölmeye ve ekmeğine yağ sürmeye çalışmasını hiçbir zaman kabul etmeyeceğiz.

Tüm halkımızdan böyle kişilerin bizlerin genel adını kullanmalarını kabul etmemelerini istiyoruz.

Sizlere hizmet etmekten mutluluk duyan gençleriniz var..
Sonsuz selam ve saygılarımızla..

Yekîtiya Ciwanên Bekira
Bekiran Gençlik Birliği