Hakkımızda

El eli yıkar, iki elde yüzü.

Birlik Olmak Zorundayiz.

Guzel olan bize yakisan budur.

 

 

1--AMAÇ VE HEDEFLERİMİZ

2--OLUŞTURACAĞIMIZ TEMSİLCİLİKLERİMİZ

3--UYARI VE BİLGİLENDİRME

Hedeflerimiz Istanbulun her semtinde komisyonlarimizi kurup ve daha sonra ise tum sehirlerde komisyonlar kurup birbirimizden haberdar olacağımız, tanışmayı ve dayanışmayı gerçekleştireceğimiz oluşumlar kurmaktır.Bunun için tüm istanbuldaki Bekiranlilara ulaşmak ve fikir alışverişi yapmak istıyoruz.


AMAÇ VE HEDEFLERİMİZ

1-İlk etapta İstanbulun tüm ilçelerinde komisyonlarımızı oluşturup birliğin üyeleri arasında seçimlermizi yaparak ilçe komisyon yöneticilerini belirleyeceğiz.İstanbuldan sonra Ankara,Bursa,İzmir,Mersin,Antalya,Adana illerindeki çalışmalarımız başlayacaktır.

2-Birliğimizin olduğu her şehirde yürütmede ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ temsilcisi bulunacak ve öğrencilerimizin ev,burs,eşya edinme,o üniversitedeki öğrencilerle tanıştırma vb. konularda taleplerini gerçekleştirmek, zeminler oluşturmak için çalışmalar yapacak.

3-Birliğimizi oluşturduğumuz tüm şehirlerde üyelerimizi bir araya getirecek sosyal etkinlik ve geleneksel festivaller düzenlenecek.Burdan elde edilecek gelirler ile maddi imkanı düşük ögrencilere burs verilecek.

4-Komisyon olan şehirlerde üyeler arası futbol turnuvaları düzenlenecek ve o şehrin şampiyonu olan takımlar arasında finaller oynanacak.

5-Üyelerimizin çalışma sektörlerinin değiştirmesi konusunda talepleri doğrultusunda yeni meslekler edindirme çalışmalarımız olacaktır.

6-Birliğimiz için sponsorluklar edinmek için çalışmalar yapılacak ve elde edilen gelirin büyük bölümünü toplumsal afetlerde ırk,din,millet ayırım yapılmaksızın tüm insanlığın hizmetinde ve ihtiyaçları için kullanılacak.

7-Her yıl onlarca gencimiz büyük şehirlerde köşe başlarındaki kavgalar ile hayatlarını kaybetmekteler. Bunun olmaması için birlik oluyoruz.

8-Gençlerimizin uyuşturucu bağımlısı olup hayatları kararmasın ve kaybetmesinler diye birlik oluyoruz.

9-Gerek görüldüğünde danışacağımız gençler dışında belirli kişilerden olacak "Danışma Kurulu" oluşturacağız.

10-Birliğimizde kadın kolları veya kadın kotası gibi temsilliyeti sınırlandıran bir yapılanmamız hiç bir zaman olmayacaktır.Bir bütün olduğumuzda başarıyı daha erken elde edebiliriz.

11-Kesinlikle hiç bir zaman gençlerimiz ve insanlarımızın beyinleri kemiren ve zamanlarını boşa kullanacakları "lokal" denilen okey,iskambil vb oynayabilecekleri bir işletmemiz olmayacaktır

"Birliğimiz adı Bekiran Gençliğidir ama tüm insanlığın hizmetinde olacağız.Din,dil,ırk ve aşiret ayırımı yapılmayacaktır.Herkesin kardeşiyiz"

BİRLİĞİMİZİN BÜNYESİNDE OLUŞTURULACAK
TEMSİLCİLİKLERİMİZ

İşçi Temsilciliği
Bekiranlı işçilerin talep,ihtiyaç ve iş alanı değiştirme konularında çalışmalar yürütecek.

Esnaf Temsilciliği
Bekiranlı esnafların içinde bulunduğu sıkıntı ve sorunlara çareler bulmak ve her konuda işlerinin işleyişini dahada geliştirmek esnafları birbirileriyle tanıştırarak desteklerini irtibatlarını sağlamak ve kumbara birakmak için çalışmalar yapacaktır.
Mevcut mesleklerde olan esnaflarimiz ile anlasmalar yapip,talep görecek ve o iş kolu olmayan alanlarda üyelerimizle l iş yerleri kurulacak ve bu talipliler arasında kura ile seçilecek.

İletişim Temsilciliği
Bekiranlıların devlet dairelerindeki resmi işlemlerinin takip ve organizesi, bu konular hakkında yöneticileri bilgilendirme ve işlemin akibetti sonuçlanına kadar izlenmesi görevini yürütecektir.

Kültür sanat Temsilciliği
Bekiraniların Folklor,müzik,yöresel ve hobi olarak edinilmek istenen her dalda çalışmasını tertiplemek ve gerekli araç gereçlerin temini için koordine oluşturmak
Ayrıca orkestra ekiplerinin ve sanatçıların menejerliklerini yapmak ve etkinliklerde yer almaları için çalısmalar yapacaktir.

Halkla iliskiler Temsilciliği
Bekiranlı olarak nerede bir birey veya aile var ise kendilerine ulaşıp birlik amaç ve hedeflerini anlatıp onlarla her zaman irtibatta olacak.
Hasta ve vefat durumlarında ailelerle iletişim kurulacak ve ihtiyaç duyulan hizmetler için çalışma yürütecek.

Üniversite Temsilciliği
Bekiranlı üniversite kazananlar,okuyanlar ve mezun olanlarla ilgilenecek ev,eşya,burs edinme konusunda ve o ildeki üniversite okuyanlarla tanışmalar alanında çalışmalar yürütecek.

45 yaş üstü Temsilciliği
Bekiranlı olup tüm günlerini kahvelerde ve okey masalarında geçirenlerle,gençlerine imkan ve olanaklar sunmayanlar aksine engeller çıkarıp gençlerini bastırmaya ve sırt çeviren bireyleri istihdam etmek ve farklı uğraşlara yönlendirip topluma kazandırmaya yönelik çalışmalar yapacak.

Köy Koordinasyon Temsilciliği
Bekiranlıların yaşadığı köylerde su,elektirik,yol,eğitim ve ögretim vb sorunlarla ilgili talepler hakkinda girişimlerde ve çözüm bulmak için görevler yürütecek.
Tüm muhtarlarla irtibat halinde olmaya çalışacak.

Danışma Kurulu Temsilciliği
Gençlerin gerek gördüğünde bazı konularda fikir için başvuracağı "Danışma Kurulu" için teklif götürme,danışma kurulu üyesi yapma,iletişim kurma,üyeliklerini dondurma vb gibi çalışmalae yürütecek.

Göç Temsilciliği
Bekiranlıların bir yerden bir yere göç ve taşınma durumunda bilgi alma,yönlendirme talep ve ihtiyaçları çercevesinde ve aile secere çalışması yürütür.

Uzlaşma Kurulu Temsilciliği
Bekiranlılarla ilgili tüm konularda birliğimizden kayıtsız şartsız temsilliyet talep edildiğinde bu konuları açıklığa kavuşturmak,sulh ve olumlu sonuçlandırmak için organizesini yapacaktır.

Hukuk Temsilciligi
Bekiranlilarla ilgili mahkemeler ve hukuki işlemler konusunda " örf,adet,gelenek ve göreneklerimiz ve toplumumuzun hassasiyetleri her zaman ön planda olmak sartıyla ve yüz kızartıcı suçlar hariç " tüm davalar ve konuĺarda avukat edindirme,yönlendirme ve takibini yapacaktır.

Yurt Dışı Temsilciliği

Yurt dışında yaşayan veya çalışan akrabalarımızın tanışmaları yardımlaşmaları ve dayanışmaları için çalışmalar ve bir araya gelip sosyal etkinlikler yapılacaktır.

UYARI VE BİLGİLENDİRME
1-Amaçlarımıza ve hedeflerimize kendini tam anlamıyla katmayacak hiç kimse ile yola koyulmayacağız.
Kimsenin kuru kalabalığına ihtiyacımız yok ve izin vermeyeceğiz.
"Ya icraat yap,ya da git evinde istirahat et"
Amaç ve hedeflerimiz halka hizmettir.
Birlik ve beraberliktir.

2-Sakın kimse ailesinin,köyünün kalabalık olması ve maddi durumu iyi olduğu için kendisine ayrıcalık tanınacağını aklından bile geçirmesin.
Eğer o şekilde bir karektere sahipse ve bu düşünceye sahip olarak kendini farklı olduğunu hiseden varsa.
BİZDEN UZAK DURSUN.

3-Hiç kimsenin memleketi,köyü ve ailesi bizi ilgilendirmemektedir.
Bekiranlı Gençler arasında fark gözeten ve ayırım yapacaklar lütfen aramıza katılmasın.
Bizler amaç ve hedeflerimizde birlik olup birlikte ilerleyeceğimiz gençlerle adım atacağız.

4-Hiç kimse sırf adı soyadı olsun diye ve kalabalık olalım diye birliğimize katılmadı ve bizde hiç bir zaman bu şekilde bir yönteme başvurmadık,başvurmayacağız.
Yaptiğimiz herşey Bekiranliların Gençliğine yakışacaktır.

5-Biz kimsenin uzantısı degiliz,kimsenin emri altına giren veya bir kesime göbek bağı ile bağlı olan,emir alarak hareket edecek birlik degiliz olmayacağız.
Özünü,geçmişini ve atalarını bilen ona göre adım atacak Bekiranlı Gençleriz.

A-Birliğimizin yetkilileri duyuruları ve söylemleri dışında hiç bir şekilde söylem ve kişiler bizi bağlamamaktadır.
B-Birliğimizin çalışmalarını organize edenler şuan Necip ALİŞAN ve Cuma BARAN dır. Mevcut üyelerimizin listesi sayfamızda bulunuyor.
C-Bekiranlılarla farklı amaçlarla yollarla bağlantı kuranlar şahsidir,kurumumuzla herhangi bir ilgili yoktur.

Not:
Diğer illerdeki birlik komisyonlarının oluşturulması ilerki aylarda çalışması yapılacaktır.

 

BİZE İNANAN ve GÜVENENLER HAKKINDA

1-Van Bekiranlılarından bizi arayıp 13 yaşında oğlum var sizin birliğinize kayıt ettirmek istiyorum diyenler oldu.
2-Bir çok yerden arayan ve mesaj atanlar, birliğinize gücümün yettiği maddi ve manevi desteği vermeye hazırım diyenler oldu.
3-Birliğinizin boya işleri olursa karşılıksız gönüllü yapmaya hazırım diyenler oldu.
4-Birliğiniz için dua ediyorum diyenler oldu.
5-Bitlis Bekiranlılarından mesaj atıp gençlik nerdeyse biz onların yanındayız diyenler oldu.
6-Kendi bulunduğu ilçesinin Bekiranlıları ile ilgili facebook sayfasını kayıtsız şartsız Gençliğe devreden oldu.
7-Bingöl Bekiranlılarından ben 24 saat hizmetinizdeyim diyenler oldu.
8-Amed Bekiranlılarından tüm akrabalarını sayfamıza ekleyip bize sonsuz desteklerini sunacaklarını ve hiç durmadan çalışmamız gerektiğini söyleyip bizi motive edip güç verenler oldu.
9-Erzurum Bekiranlılarından zamanım kısıtlı ama kadın ve çocuklarla ilgili etkinliklerinize olan tüm zamanımı harcayacağını söyleyen dotmamlarımız oldu.
10-Amed,Van,Bitlis,Erzurum Bekiranlı kadın akrabalarımızdan birliğimize katılım yapanlar oldu.
11- Bekiranlı olmayıp Bekiranlılar için logo çalısması yapıp bize emek harcayanlar oldu.
12-Bekiranlı olmayıp büyük yüreklerini bize hissetirip sizin birliğinize katılmak istiyoruz diyenler oldu.
13-Yurt dışından mesaj atıp birliğinizin destekçisi olacağız diyenler oldu.
14-Birliğiniz yer tutana kadar toplantılarınız için bizim yeri istediğiniz kadar kullanabilirsiniz diyen onlarca kisi oldu.
15-Ben Bekiranlı değilim ama yaptığınız tüm etkinlik çalışmalarda kendi emeğimi ve bilgimi katmak isterim diyenler oldu.
16-Adanadayım Manisadayım İzmirdeyim Ankaradayım ve bir çok şehirden arayıp mesaj atanlar oldu burada bir eviniz var diyenler oldu.
17-Ben bir gönüllünüz olarak her zaman gençliğin yanındayım diyenler oldu.
18-Kendini birliğe katıp amcaoğullarına ve akrabalarına birlik amaç ve hedeflerimizi anlatıp onlarıda katanlar oldu.
19-Bir çok şehirden imam,seyda ve alimlerimiz bize ayetli hadisli yazılar gönderip birliğimizi kutlayıp iyi dileklerini iletenler oldu.
20-Bir çok yerden mesaj atanlar oldu buraya geldiğinizde belki işlerimden dolayı sizinle fazla çalışma yürütmeyebilirim ama arabam sizin emrinizdedir diyenler oldu..
21-Tüm etkinlik,kutlama ve şölenlerinizde gönüllü olarak yer almak isterim diyenler oldu.

Ve daha aklımıza gelmeyen bir çok yüreği güzel insanlarımızın bizi daha çok çalıştıracak destek ve iyi dilekleri var..

Olumlu yönde ve olumsuz yönde kim bizimle veya değil hepsini kayıt altına tutuyoruz.

Şimdi sizlere soruyorum 
Biz bu kadar güzellik karşısında çalısmayalımda ne yapalım ?

BİZ İNANIYORUZ VE BAŞARACAĞIZ...

 

İNANIYORUZ VE BAŞARIYORUZ
Biz sizin gençleriniz olarak her zaman başınızı dik tutacak çalışmalar yapacağız.
Bekiranlıları ayrıştıracak ve birbirine kırdırtacak bir yol izlemeyeceğiz,buna benzer konuların içinde olmayacağız ve izin vermeyeceğiz.
Geçmişimizi ve atalarımızı unutmayacağız.
Biri ile otururken kendi rengimizle oturacağız kimseye yaranmaya ve onlardan biri olmaya çalışmayacağız.
Şahsi ve ailevi menfaatleri değil toplumsal menfaatleri esas alacağız.
Birliğimize inananlarla,yüreğini samimiyetini ortaya koyanlarla yola çıkacağız.
(İncir çekirdeğini doldurmayacak beyinlere sahip ve her zaman birlik beraberliklere zarar vermeye çalışanlara yol ve fırsat vermeyeceğiz ve bu kişilere birliğimizin her zaman verecek her türlü cevabı olacaktır)

"Aslını inkar eden haramzadedir"

 

KARŞIMIZA ÇIKAN ENGELLER HAKKINDA
Değerli akrabalarımız biz bu birliği kurmak için adım attığımızda kimlerin destekleyeceğini ve kimlerin karşısında duracağını tahmin edebiliyorduk ama her ne olursa olsun bizler bir birlik oluştururken bizim en önemli bir çizgimizde "Bekiran Gençlik Birliği" ayrıştırıcı ve ötekileştirecek hiç bir duruş sergilemeyecektir.Bizlerin amaç ve hedeflerimize bir katkı yapmadığı gibi zarar ve engel olmaya çalışanları bile kazanmaya çalışmamız gerektiğinin farkındayız.
Fakat herkes için bir künye oluşturduğumuzu bilmenizi istiyoruz.Kimin bize destek verdiğini fayda sağladığını,yolunuz açık olsun deyip iyi dileklerini ilettiğini ve kimin bize engeller zorluklar çıkardığını,her taraftan amaç ve hedeflerimize taş koyduğunun tüm bilgilerini şimdiden yanımıza teker teker kişilerin künyesine yazıyoruz.
Muhattab ve irtibatta olduğumuz her akrabamızın üyemizin bizde bir "Bilgi Kaydı" olacaktır olumlu veya olumsuz yaptıkları ve yapmadıkları herşeyi not alacağız.Bunu da zaman zaman üyelerimiz,destekçilerimiz ve akrabalarımızla paylaşacağız.

"Bizim birliğimizde herşey şeffaf olacaktır ve bunu herkes bilsinki her zaman başınız bizden yana hep dik olacaktır."

 

BU BİRLİĞİ NİÇİN KURDUK ?
Biz gençler olarak birbirimizle tanışmamız dayanışmamız ve atalarımızın mirasını atalarımıza ve biz gençlere yakıştığı gibi yarınlara taşımak ve kendimizden sonraki nesile emanet etmek için.

"Bizler toplumumuzun birer neferi olduğumuzu hiç unutmayacağız.Özümüz ve değerlerimizle ilerleyeceğiz,büyüyeceğiz."

 

İSMİMİZE FAZLA TAKINTI YAPANLARA
Birliğimizin adı Bekiran Gençliğidir ama tüm insanlığın hizmetinde olacağız.Din,dil,ırk ve aşiret ayırımı yapılmayacaktır.Herkesin kardeşiyiz,biz atalarımızdan böyle gördük ve atalarımızın soyumuzun isminde bir araya gelip bu isme güzellikler katmaya çalışıyoruz.
Biz aşiretçiliğin iyi yanları ile var olacağız.
Aşiretçiliğin kötü yanları ile varlığını sürdürmeye çalışanları bir gün bile anmamaya ve nefes aldırmamaya kararlı gençleriz.

" Bize güvenin,biz sizin çocuklarınızın ve kardeşlerinizin yarınlarıyız "

 

BUNLARI YAPMAYACAĞIZ
Kesinlikle hiç bir zaman gençlerimiz ve insanlarımızın beyinlerini kemiren ve zamanlarını boşa kullanacakları "lokal" denilen okey,101,iskambil vb bir işletmemiz olmayacaktır.

Hiç bir zaman toplantımızı saattinden daha geç başlatmayacağız.

Verilen görev ve sorumluluklar konusunda gerekli duyarlılığı göstermeyenleri görevi başında tutmayacağız.

Değerli halkımız bizlere inanan ve inanmayan herkese karşı sorumlu olduğumuzu biliyoruz.

"İnananların umut ve güvenlerini boşa çıkartmayacağız"